Sprężarka śrubowa CompAir

Sprężarka  śrubowa

Sprężarka śrubowa Compair jest często używaną maszyną w kolejnictwie (zastąpiła tłokową) oraz w większości instalacji przemysłowych gdzie konieczne jest sprężone powietrze. Producenci tych urządzeń prześcigają się w rozwiązaniach technologicznych i coraz to lepszych wykonaniach. Aby przekonać użytkownika do swojej marki powstają to coraz bardziej zaawansowane urządzenia umieszczając coraz większą wydajność w jak najbardziej kompaktowych konstrukcjach, ale przy nie tracąc na niezawodności.
Łagodny rozruch kompresora sprężonego powietrza oraz specjalne dodatkowe tłumiki wibracji, które dodatkowo łagodzą hałas jaki jest wytwarzany przez maszyny głównie te pracujące na wysokich obrotach.

Sprężanie powietrza odbywa się poprzez zmniejszaniem się przestrzeni pomiędzy pracującymi śrubami od otworów ssawnych do otworów tłocznych. Wartość sprężonego powietrza w tego typu sprężarkach zależy od jej konstrukcji. Sprawność elementu sprężającego zależy w dużej mierze od uzyskania szczelności pomiędzy śrubami oraz śrubami, a obudową.

W asortymencie CompAir znajdziemy między innymi części do sprężarek powietrza: filtry, łożyska kulkowe, chłodnice, czujniki,  elektrozawory i wiele innych. Compair w swoim asortymencie posiada wiele części odpowiednio dopasowanych do swoich urządzeń, dlatego zawsze znajdziesz to czego potrzebujesz do prawidłowego działania maszyny. Stosowanie oryginalnych części CompAir zapewnia nam, długotrwałą i bezawaryjną pracę, a przy korzystaniu z nieoryginalnych części może dojść do sytuacji, w której nasza maszyna nagle ulegnie awarii. Dlatego nie zalecamy korzystać z elementów zamiennych innych producentów, mimo ze mogą okazać się tańszym zamiennikiem to potem całkowity koszt może okazać się znacznie większy – spowodowany częstszą wymianą elementów, bądź także uszkodzeniem całej sprężarki.

 Sprężarki Śrubowe olejowe

Sprężarka olejowa CompAir to najbardziej klasyczny model sprężarki tego producenta. Jako podstawowy produkt marki jest on ciągle rozwijany i ulepszany zgodnie z nowościami technologicznymi w najwyższym standardzie. Budowane są one w taki sposób, aby uzyskać jak najwyższą wydajność sprężarki przy minimalnym nakładzie energii.  Olejowe spręzarki powietrza są łatwiejsza w serwisie dzięki swojej prostszej konstrukcji, mimo to zalecamy korzystanie tylko z renomowanych i doświadczonych serwisów (np. z serwisu Poliński AMT). CompAir znajdzie zastosowanie przede wszystkich w warsztatach samochodowych, firmach przemysłowych oraz zakładach produkcyjnych, a także innych działalnościach wykorzystujących sprężone powietrze.

Sprężarka śrubowa olejowa jest oznaczona jako „Seria L”.
CompAir samodzielnie zajmuje się produkcją modułu śrubowego, który odpowiada za wysokiej jakości powietrze. Śruby do sprężarek marki CompAir są wykonywane w specjalnie przystosowanych zakładach używających najnowocześniejszych urządzeń i technologi (laserowej). Sprężarki tego producenta zapewniają niezawodność i jakość najwyższej klasy.

Seria L posiada regulacje wydajności bądź nie, zależnie od potrzeb klienta.
Dzięki regulacji wydajności (RS) zaoszczędzisz około 35% energii co się przekłada na oszczędności dla twojej firmy, które możesz przeznaczyć na jej rozwój.  Jest to niezawodny system, który doskonale radzi sobie ze zmieniającym zapotrzebowaniem na powietrze.
Aby zwiększyć swoje oszczędności zamontuj automatyczny system odzyskiwania ciepła – modele od 15 kW  wzwyż.

Sprężarki śrubowe bez-olejowe

Sprężarka bezolejowa CompAir to idealne rozwiązanie, aby zachować w 100% czyste powietrze i jest to często wymagane przy niektórych rodzajach przemysłów takich jak farmaceutyka czy przemysł spożywczy. W takich zastosowaniach istotne jest to, aby żadna kropla oleju nie wydostała się poza sprzęt wraz ze sprężonym powietrzem, może to spowodować uszkodzenie produktu końcowego. Do tego typu zadań sprężarka bezolejowa CompAir nada się idealnie. Posiada ona bardziej skomplikowany proces serwisu niż sprężarka olejowa, więc ewentualna naprawa jest kosztowniejsza, a więc zalecamy tylko i wyłącznie części oryginalne co zapobiega częstym problemom.
 
Sprężarka śrubowa bezolejowa jest oznaczona seriami: D; S; DH; R; Quantima; Ultima.
Sprężarka śrubowa bezolejowa marki CompAir jest w stanie dostarczyć w 100% czyste powietrze. W wielu zastosowaniach jest to główny warunek wyboru sprężarki, dlatego u nas kupisz sprężarkę, która spełni twoje oczekiwania pod każdym względem.
 
Szeroka gama bezolejowych sprężarek śrubowych CompAir pozwoli na dopasowanie urządzenia do twojego przemysłu. Jak również zapewni wymagany poziom bezpieczeństwa i czystości powietrza.
 
 
CompAir to firma, której możesz zaufać, jest ona znana i chwalona na całym świecie. Wybierz idealną sprężarkę i zacznij pracę, która stanie się teraz łatwiejsza. Z firmą można nawiązać kontakt, która z chęcią odpowie na nasze wszelkie pytania oraz rozwieje wątpliwości.
Nasze ceny sprężarek śrubowych CompAir oraz części możesz sprawdzić za pomocą zapytania poprzez nasz formularz kontaktowy znajdujący się na stronie.